Antresola - nie tylko w wysokim mieszkaniu

Projekt mieszkania z uwzględnieniem antresoli

Antresola to bardzo dobre rozwiązanie do wysokich mieszkań, zwłaszcza tych, które są jednocześnie małe. Dzięki temu można zyskać dodatkowe metry kwadratowe. To jednak rozwiązanie nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne. Co więcej, tworząc odpowiedni projekt, antresolę można umieścić także w niższych mieszkaniach, zyskując dodatkową powierzchnię na miejsce do spania, biblioteczkę, czy schowek.

Projekt mieszkania z uwzględnieniem antresoli

Antresola, czyli inaczej półpiętro, to rozwiązanie, które w niektórych mieszkaniach rozwiązuje wiele różnych dylematów. Podzielenie pomieszczenia na górę i dół pozwala zyskać dodatkową przestrzeń na sypialnię, pokój gościnny, gabinet do pracy, czy miejsce do przechowywania, np. bibliotekę. To nie tylko dodatkowa powierzchnia użytkowa, ale i możliwość zorganizowania niektórych funkcji mieszkania tak, by nie były widoczne na pierwszy rzut oka. Dzięki temu w pomieszczeniu, które służy jako pokój dzienny do relaksu, czy przyjmowania gości może znajdować się przestrzeń sypialniana nie wpływająca na estetykę salonu. Antresola ma też oczywiste walory nie tyle użytkowe, co estetyczne, zwłaszcza w szczególnego rodzaju budynkach, jak stare kamienice, budynki poindustrialne. Wykorzystanie tego elementu architektonicznego w aranżacji wnętrza poprawia estetykę, znakomicie wpisuje się w styl budynku, w którym znajduje się mieszkanie. To wreszcie w mieszkaniach małych, ale wysokich możliwość zyskania dodatkowych metrów kwadratowych, które w małometrażowych lokalach są na wagę złota.

Zapoznaj się z jedną z naszych realizacji, w której wykorzystaliśmy wysoki sufit oraz układ mieszkania, powiększając powierzchnię o dodatkowe 20 m kw.

Aranżacja wnętrza skrojona na miarę mieszkania

Antresola w kawalerce

Antresola to wbrew pozorom rozwiązanie, które sprawdza się nie tylko w bardzo wysokim budownictwie. Ten pomysł można wykorzystać także w średniowysokim mieszkaniu, czy domu, a nawet w niskim pomieszczeniu. Z różnych względów jest to jednak konstrukcja skomplikowana i dlatego decyzję oraz pomysł na to jak wcielić ją w życie powinno się zostawić profesjonalistom. Wiedza i doświadczenie architekta wnętrz pozwoli mu ustalić czy i jak taki pomysł można wkomponować w konkretne wnętrze, a fachowa firma remontowa będzie w stanie zrealizować konstrukcyjnie ten plan.

Najbardziej właściwe miejsce dla stworzenia tego rodzaju pomieszczenia jest wysokie mieszkanie, gdzie od podłogi do sufitu jest przynajmniej 430 centymetrów. Licząc ok. 20-30 centymetrów na konstrukcję, możemy wtedy liczyć po 2 metry wysokości na antresoli i pod nią lub ustalając proporcje uwzględniające te wymiary, co daje spore możliwości wygodnego zagospodarowania obydwu przestrzeni. Jednak przy odpowiednim projekcie mieszkanie może być dużo niższe. Wysokość na antresoli powinna wynosić minimum 120 cm i wtedy można w tym miejscu urządzić miejsce do spania, mini bibliotekę, czy schowek. Natomiast jeśli mieszkanie nie jest średnio wysokie, a po prostu niskie i pod półpiętrem nie ma możliwości zagospodarowania wygodnej wysokiej przestrzeni, to można tak zaaranżować ten fragment mieszkalny, by pod antresolą zorganizować garderobę, szafę, czy miejsce na półki z książkami.

Antresola w kawalerce

Projekt i wykończenie mieszkania pod klucz z firmą remontową - najlepsze rozwiązanie

Niezależnie od tego czy mamy do czynienia z mieszkaniem wysokim, czy niskim projektem powinien zająć się projektant wnętrz i profesjonalna firma budowlana. Przy projektowaniu aranżacji mieszkania z uwzględnieniem antresoli należy brać wiele kwestii pod uwagę. To zarówno specyficzne rozmieszczenie oświetlenia mieszkania, zupełnie inny rozkład ogrzewania, a przede wszystkim czy tę konstrukcję da się wpisać w dane wnętrze, tak by nie przeszkadzało, a stanowiło wartość dodaną. Pewne mieszkania, ze względu na rozmieszczenie okien, albo swoją powierzchnie nie pozwalającą na swobodne wchodzenie i schodzenie na górę, nie nadają się na dodanie półpiętra.

Antresola to także niełatwa do zrealizowania konstrukcja. Dlatego ze względu na kwestie bezpieczeństwa, nie mając odpowiednich kwalifikacji i wiedzy, zdecydowanie takiego projektu nie powinniśmy wykonywać sami. Najlepiej zlecić to firmie budowlanej, która zrobi odpowiednie wyliczenia uwzględniając chociażby przeznaczenie półpiętra, dobierze odpowiednie materiały i sposób wykonania.

 

JESTEŚMY DO TWOJEJ DYSPOZYCJI

home Proxa Your Home
      ul. Grzegórzecka 67C lokal U1A
      31-559 Kraków

telefon 730 923 991

mail biuro@proxa-yourhome.pl

doradca klienta

GRZEGORZ MAJDRA
doradca klienta
tel. +48 730 923 991
gmajdra@proxa-yourhome.pl

doradca klienta

PAWEŁ WNUK
doradca klienta
tel. +48 531 452 665
pwnuk@proxa-yourhome.pl

  • PROXA - Your Home

home Proxa Your Home
      ul. Osiedlowa 2A
      33-300 Nowy Sącz

telefon 530 399 900

mail biuro@proxa-yourhome.pl

architekt wnętrz

MACIEJ HRONOWSKI
architekt wnętrz
tel. +48 881 222 914
mhronowski@proxa.com.pl

doradca klienta

KONRAD KLIMEK
doradca klienta
tel. +48 530 399 900
kklimek@proxa.com.pl

  • PROXA - Your Home

Polityka prywatności
Realizacja: ImPress PR