Polacy pokochali minimalistyczne aranżacje

Wykończenie wnętrz w stylu minimalistycznym

Wnętrze w tym stylu musi być starannie zaprojektowane z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów. Być może nie każdemu przypadnie do gustu, bo jest dość zimny w wyrazie, jednak styl minimalistyczny cieszy się w Polsce rosnącą popularnością. I nic dziwnego, bo to elegancki, ponadczasowy i funkcjonalny sposób aranżacji wnętrz.

Znaki rozpoznawcze stylu minimalistycznego, jak zresztą sugeruje sama nazwa, to prostota, ład, oszczędność w zdobieniu, proste formy, skupianie się na jakości, a nie na ilość. Ze względu na tę oszczędność środków dekoracyjnych charakterystyczną dla tego stylu projekt mieszkania musi być perfekcyjnie przemyślany. Nie można sobie pozwolić na przypadkowe rozmieszczenie mebli, czy sprzętów, bo po prostu każdy ma znaczenie. W innych przypadkach pewne niedociągnięcia, zmiany koncepcji można zamaskować odpowiednimi dodatkami, bibelotami, ozdobnikami. W przypadku minimalizmu jest to wykluczone. Liczy się przede wszystkim czystość i harmonia zaplanowana od początku do końca. Z tego też względu projekt takiego wnętrza najlepiej zlecić firmie budowlanej, która swoje prace zacznie od stworzenia projektu wnętrza, wykorzystując profesjonalną pomoc architekta wnętrz. Przy tworzeniu takiej aranżacji na własną rękę, zwłaszcza jeśli odbywa się to etapami, ciężko jest zachować dyscyplinę by uniknąć swego rodzaju zagracania.

Wykończenie wnętrz w stylu minimalistycznym

Styl minimalistyczny wykorzystuje kilka wytycznych odnoszących się do materiałów, barw, formy przedmiotów, a przy tym do kwestii zdobień. Takie wykańczanie wnętrz korzysta najczęściej ze stonowanych, zimnych kolorów, czyli czerni, bieli, szarości, ewentualnie brązów i beżów. Takie tonacje kolorystyczne tworzą spójną przeważającą całość, a bardziej wyraziste kolory wykorzystywane są jedynie jako oszczędnie dobierane akcenty, starannie dopasowane do całości. Jeśli chodzi o formę przedmiotów to przeważają jednolite powierzchnie, proste bryły, gładkie powierzchnie i oczywiście brak zdobień. Styl minimalistyczny lubi naturalne, surowe materiały, takie jak beton, drewno, szkło, metal.

Aranżacja łazienki, czy projekt kuchni w przypadku tego stylu również muszą zachować dyscyplinę. Nie ma więc mowy o takich łazienkowych ozdobach jak dywaniki, bibeloty, a także luźno rozmieszczonych sprzętach łazienkowych. Ten styl raczej wystrzega się wzorów na płytkach. Wszystko ma co znajduje się w łazience ma swoje miejsce i funkcje, ceramika i armatura łazienkowa zachowują prostą, zdyscyplinowaną formę.

Prostota i funkcjonalność w łazience

W przypadku kuchni dobrze jeśli firma zajmująca się wykończeniem wnętrz wykorzystuje meble wykonane na wymiar. W ten sposób można w pełni wykorzystać powierzchnie, tworząc funkcjonalne, a jednocześnie oszczędne w formie i spójne w wyglądzie szafki, szuflady, czy schowki.

Projekt kuchni w stylu skandynawskim

Wśród Polaków kupujących nowe mieszkania to coraz bardziej popularny styl ze względu na swoją funkcjonalność, ponadczasowość. Ta ponadczasowość oznacza, że potencjalnie przez lata nie trzeba się zajmować ponownym remontem mieszkania. Mieszkanie urządzone w takim stylu może nam służyć przez wiele lat także ze względu na to, że taka minimalistyczna aranżacja wymaga wykorzystania wysokiej jakości materiałów i produktów, które lepiej sprawdzają się w perspektywie czasu. Jest to też styl popularny kiedy zlecamy aranżację wnętrz zewnętrznej firmie remontowej. Takie kompleksowe urządzanie, robienie mieszkania pod klucz sprawia, że w rękach jednego profesjonalnego zespołu ludzi jest wszystko: od projektu, przez wybór dobrych i sprawdzonych materiałów, po szczegółowe wykończenie. Dzięki temu łatwiej zachować dyscyplinę tak potrzebną przy tworzeniu wnętrz w tym stylu.

 

JESTEŚMY DO TWOJEJ DYSPOZYCJI

home Proxa Your Home
      ul. Grzegórzecka 67C lokal U1A
      31-559 Kraków

telefon 730 923 991

mail biuro@proxa-yourhome.pl

doradca klienta

GRZEGORZ MAJDRA
doradca klienta
tel. +48 730 923 991
gmajdra@proxa-yourhome.pl

doradca klienta

PAWEŁ WNUK
doradca klienta
tel. +48 531 452 665
pwnuk@proxa-yourhome.pl

  • PROXA - Your Home

home Proxa Your Home
      ul. Osiedlowa 2A
      33-300 Nowy Sącz

telefon 530 399 900

mail biuro@proxa-yourhome.pl

architekt wnętrz

MACIEJ HRONOWSKI
architekt wnętrz
tel. +48 881 222 914
mhronowski@proxa.com.pl

doradca klienta

KONRAD KLIMEK
doradca klienta
tel. +48 530 399 900
kklimek@proxa.com.pl

  • PROXA - Your Home

Polityka prywatności
Realizacja: ImPress PR