Szkło nad kuchennym blatem - modne i praktyczne rozwiązanie

Szkło nad kuchennym blatem

Ściana nad blatem to intensywnie użytkowany na co dzień fragment mieszkania, ale jest to też dość duża powierzchnia, której zagospodarowanie ma wpływ na wygląd całej kuchni i nie tylko, jeśli jest to kuchnia otwarta. Modnym i idealnie spełniającym te wszystkie wymagania materiałem jest szkło, które może przybierać bardzo zróżnicowany wygląd - od jednolitych kolorów, przez umieszczone na nim grafiki i zdjęcia, po wydruk przypominający klasyczne płytki.

Projektowanie wnętrz - funkcjonalność przede wszystkim

Kuchenny blat to zazwyczaj przestrzeń robocza, gdzie się kroi, miksuje, gotuje i smaży. Ściana przy blacie narażona jest więc na chlapnięcia i pryśnięcia różnych, nie łatwych do usunięcia soków i płynów, na przykład z krojenia buraków, czy pomidorów, a tłuszcze i tłuste plamy pochodzące z gotowania i smażenia to też stały element pracy w tym miejscu. Jeśli materiał do zabezpieczenia ściany jest niewłaściwie dobrany, to może się okazać, że nawet po czyszczeniu ślady po gotowaniu pozostaną na stałe.

Z drugiej strony to dość duży obszar, który warto wykorzystać przy aranżacji wnętrza. Na wygląd projektowanej kuchni mają w szczególności wpływ trzy główne elementy: odpowiednio dobrane fronty mebli, blaty oraz właśnie przestrzeń nad blatami. Można ją wykorzystać do optycznego powiększenia małej kuchni jeśli powierzchnia będzie jasna jednolita. Może być to też przestrzeń, która swym wyjątkowym wzorem nadaje charakteru temu pomieszczeniu. Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie tej ściany jako elementu, który albo spaja cały projekt, albo wręcz przeciwnie, jest punktem kontrastującym, w ten sposób nadającym całości charakteru.

Aranżacja kuchni - daj się ponieść kreatywności

W dekoracji ściany nad blatem świetnie sprawdza się bardzo modne ostatnio szkło. W przeciwieństwie do aranżacji tej przestrzeni z wykorzystaniem płytek, używa się dużych szklanych elementów. Sprawia to, że powierzchnia jest jednolita, gładka i nic do niej na trwałe nie przywiera. Szklane panele po prostu łatwo utrzymywać w czystości. Oprócz swej funkcjonalności szkło daje również duże pole do popisu przy przygotowywaniu projektu aranżacji kuchni. Architekt wnętrz może się wykazać indywidualnym podejściem, ponieważ obok możliwości wyboru jednolitego koloru, współczesna technologia pozwala wydrukować na takim panelu niemal dowolną grafikę. Mogą to być więc konkretne zdjęcia, na przykład przedstawiające ziarna kawy, świeże pieczywo, czy łąkę. Pomysłem może być umieszczenie abstrakcyjnej grafiki, co więcej może to być też wydruk przypominający klasyczne płytki.

Jednym z przykładów kreatywnego wykorzystania szkła nad blatem jest umieszczenie wydruku symbolicznej grafiki przywołującej na myśl Kraków w jednym z mieszkań przygotowywanym przez naszą ekipę remontową. Mieszkanie zostało kupione z myślą o wynajmie turystom przybywającym do Krakowa, więc rysunek przedstawiający krakowską panoramę nad blatem, będzie spełniać dodatkowo funkcję marketingową.

Kraków na szkle w kuchni

Oczywiście jednolity kolor szkła odpowiednio dopasowany do całej aranżacji, również jest świetnym rozwiązaniem. Niezakłócona widocznymi łączeniami, gładka powierzchnia tworzy łagodne, spójne tło dla całości projektu. Szkło, które jest bardzo neutralne nadaje wnętrzom nowoczesności, lekkości i pozwala stworzyć bardzo efektowny projekt aranżacji wnętrza.

 

JESTEŚMY DO TWOJEJ DYSPOZYCJI

home Proxa Your Home
      ul. Grzegórzecka 67C lokal U1A
      31-559 Kraków

telefon 730 923 991

mail biuro@proxa-yourhome.pl

doradca klienta

GRZEGORZ MAJDRA
doradca klienta
tel. +48 730 923 991
gmajdra@proxa-yourhome.pl

doradca klienta

PAWEŁ WNUK
doradca klienta
tel. +48 531 452 665
pwnuk@proxa-yourhome.pl

  • PROXA - Your Home

home Proxa Your Home
      ul. Osiedlowa 2A
      33-300 Nowy Sącz

telefon 530 399 900

mail biuro@proxa-yourhome.pl

architekt wnętrz

MACIEJ HRONOWSKI
architekt wnętrz
tel. +48 881 222 914
mhronowski@proxa.com.pl

doradca klienta

KONRAD KLIMEK
doradca klienta
tel. +48 530 399 900
kklimek@proxa.com.pl

  • PROXA - Your Home

Polityka prywatności
Realizacja: ImPress PR