Apartament Zabłocie | Kraków

Apartament Zabłocie | Kraków

Projekt apartamentu przy ulicy Zabłocie był dla naszej ekipy projektowej świetnym wyzwaniem. Na inwentaryzacji zastaliśmy mieszkanie, które miało powierzchnię około 70 m2, natomiast ze względu na fakt, że posiadało ono bardzo atrakcyjną wysokość (4.20m), zdecydowaliśmy się na zaprojektowanie antresoli na całej długości apartamentu. Tym samym mieszkanie powiększyliśmy o dodatkowe 20m2.

Mieszkanie zaprojektowane zostało dla rodzeństwa - starszej siostry, której pasją są podróże oraz brata, który rozpoczynał studia w Krakowie.

Ze względu na lokalizację, w której znajduję się apartament oraz elewację budynku zdecydowaliśmy się zachować styl nowoczesny i industrialny jednocześnie przenosząc go do wnętrza mieszkania. Wiodąca kolorystyka to szarości, które możemy zaobserwować w różnych odcieniach na ścianach, ale także w materiałach takich jak welurowa, grafitowa sofa. Metalowe elementy, które podkreślają industrializm pełnią funkcję konstrukcyjną wielu mebli np. wysokiego regału, ławy, wiszących półek, bądź pełnią też funkcję dekoracyjną przy wykończeniu mebli. Wykończenie budynku z zewnątrz cegłą skłoniło nas do zastosowania jej również w sypialni - w kolorze czerwonym oraz w przedpokoju i salonie w kolorze białym. Jednym z wymogów inwestorów było założenie, że materiały drewniane mogą wystąpić lecz w znikomych ilościach. Dostosowując się do tego założenia, w celu "ocieplenia" wnętrza, które tworzyła chłodna kolorystyka szarości, postanowiliśmy umieścić je w postaci posadzki w salonie oraz w sypialniach. Inne elementy drewnopodobne zostały zastosowane już tylko w takich elementach jak półki, czy komoda, która znajduje się przy wejściu do salonu.

Oryginalnym pomysłem na to wnętrze jest z pewnością oświetlenie ledowe, które występuje zarówno na suficie (przedpokój) jak i na ścianach (salon). Znajdująca się w salonie mapa, to również lampa, która po zgaszeniu wszystkich świateł nadaje klimat w salonie.  Akcent pastelowy, który idealnie wpisuję się w kolorystykę wnętrza stanowi lodówka firmy SMEG. Pastel w odcieniu różu, odnaleźć natomiast można w sypialni, w postaci tkaniny, którą zostało obite łóżko wraz z zagłówkiem. Ściana naprzeciwko łóżka została pomalowana tynkiem dekoracyjnym. Ściana ta miała na celu zimitować betonowe płyty wielkoformatowe, które są definicją stylu nowoczesnego. Metalowa kratka malowana proszkowo na kolor biały, przymocowana do ściany to z kolei miejsce na umieszczenie zdjęć. Drewniane schody malowane na biało prowadzą na antresolę na której znajduje się się strefa pracy oraz duża garderoba.

 
Salon z meblami w stylu industrialnym
Podświetlana klimatyczna mapa
Kontrasty
Oryginalne LEDy pod sufitem
Otwarta kuchnia
Cegła
Lodówka SMEG w pastelach
Korytarz
Łazienka z dominującą szarością i czernią
Sypialnia z czerwoną cegłą
Zagospodarowanie okna w sypialni
Sypialnia
Wejście na antresolę
Widok z antresoli
Gabinet + duża garderoba na antresoli
Garderoba

JESTEŚMY DO TWOJEJ DYSPOZYCJI

home Proxa Your Home
      ul. Grzegórzecka 67C lokal U1A
      31-559 Kraków

telefon 730 923 991

mail biuro@proxa-yourhome.pl

doradca klienta

GRZEGORZ MAJDRA
doradca klienta
tel. +48 730 923 991
gmajdra@proxa-yourhome.pl

doradca klienta

PAWEŁ WNUK
doradca klienta
tel. +48 531 452 665
pwnuk@proxa-yourhome.pl

  • PROXA - Your Home

home Proxa Your Home
      ul. Osiedlowa 2A
      33-300 Nowy Sącz

telefon 530 399 900

mail biuro@proxa-yourhome.pl

architekt wnętrz

MACIEJ HRONOWSKI
architekt wnętrz
tel. +48 881 222 914
mhronowski@proxa.com.pl

doradca klienta

KONRAD KLIMEK
doradca klienta
tel. +48 530 399 900
kklimek@proxa.com.pl

  • PROXA - Your Home

Polityka prywatności
Realizacja: ImPress PR