Projekt małej łazienki - wanna czy prysznic

Projekt małej łazienki

Częstym dylematem właścicieli małych łazienek jest wybór pomiędzy prysznicem a wanną. Jeśli stoicie przed podobnym wyborem najlepiej zadać sobie pytanie - czy bliższe mi jest korzystanie z szybkiego, orzeźwiającego prysznica, czy może z długich i relaksujących kąpieli?

Zaprojektowanie estetycznej, harmonijnej łazienki powinno iść w parze z ergonomią i funkcjonalnością. Łazienka jest pomieszczeniem funkcjonalnym i nie powinna tylko wyglądać, ale również dopasować się do oczekiwań domowników. Bardzo duży wpływ na funkcjonalność, zwłaszcza w małych przestrzeniach, ma rozlokowanie poszczególnych urządzeń, dokładne rozmieszczenie umywalki, podwieszenie miski WC, wieszaków, grzejnika łazienkowego oraz wanny lub prysznica. Dlatego szczególnie w przypadku łazienki, ale również kuchni, praca architekta wnętrz lub projektanta może okazać się bezcenną.

Mieszkanie inwestycyjne pod wynajem, łazienka z prysznicem

Prysznic to idealne rozwiązanie praktycznie do każdej łazienki – zajmuje stosunkowo niewiele miejsca, jest przeszklony, rewelacyjnie sprawdza się we wnękach. Mało tego dzięki prysznicowi możemy zaoszczędzić nawet do 30% wody, dlatego to również świetne rozwiązanie do mieszkań przeznaczonych na wynajem. Dysponując mają łazienką pamiętajmy aby nigdy nie lokować prysznica naprzeciwko drzwi, co sprawi wrażenie zagracenia. Lokalizacja vis a vis wejścia to doskonałe miejsce dla umywalki z lustrem. Niestety, prysznic nie zda egzaminu jeśli domownicy lubią długą, relaksującą kąpiel. Wówczas zdrowy rozsądek przegra z sercem i decydując się na prysznic, pomimo chęci posiadania wanny, będzie nam jej zawsze brakowało.

Łazienka z prysznicem we wnęce

Wbrew wielu opiniom, wanna zmieści się praktycznie w każdej łazience. Dlatego jeśli nie wyobrażamy sobie życia bez długich, gorących kąpieli, nie powinniśmy się martwić tym, że się nie znajdzie dla niej miejsca. Do małych łazienek musimy jedynie zawęzić zakres poszukiwań wymarzonej wanny. Na pewno odpadają wszystkie wolnostojące wanny. W łazience, w której liczy się każdy centymetr najlepiej sprawdzą się mniejsze wanny o prostokątnych lub asymetrycznych kształtach lub asymetryczne wanny narożne.

Minimalizm w łazience z wanną

W małej łazience doskonale sprawdza się minimalistyczny styl, niekoniecznie w kolorach bieli lub beżu. Sprawdzą się również szarości, kolory imitujące drewno czy nawet czarne dodatki. Warto jednak mieć wówczas na uwadze zainstalowanie większej ilości sztucznego oświetlenia, materiałów o wysokim połysku lub większych luster. Projektując wnętrze łazienki pamiętajmy, że nie musimy rezygnować z tego, co sprawia nam radość. Dobry projektant nawet z niewielkiej przestrzeni potrafi uzyskać nie tylko estetyczną i harmonijną, ale również funkcjonalną i ergonomiczną przestrzeń do życia.

Łazienka z wanną i dodatkami w czerni

 

JESTEŚMY DO TWOJEJ DYSPOZYCJI

home Proxa Your Home
      ul. Grzegórzecka 67C lokal U1A
      31-559 Kraków

telefon 730 923 991

mail biuro@proxa-yourhome.pl

doradca klienta

GRZEGORZ MAJDRA
doradca klienta
tel. +48 730 923 991
gmajdra@proxa-yourhome.pl

doradca klienta

PAWEŁ WNUK
doradca klienta
tel. +48 531 452 665
pwnuk@proxa-yourhome.pl

  • PROXA - Your Home

home Proxa Your Home
      ul. Osiedlowa 2A
      33-300 Nowy Sącz

telefon 530 399 900

mail biuro@proxa-yourhome.pl

architekt wnętrz

MACIEJ HRONOWSKI
architekt wnętrz
tel. +48 881 222 914
mhronowski@proxa.com.pl

doradca klienta

KONRAD KLIMEK
doradca klienta
tel. +48 530 399 900
kklimek@proxa.com.pl

  • PROXA - Your Home

Polityka prywatności
Realizacja: ImPress PR