Styl boho we wnętrzach

Styl boho we wnętrzach

Po latach dominacji nowoczesnego minimalizmu i skandynawskiego zimna w aranżacji mieszkań, przyszedł czas na powrót do bardziej namiętnych, z pozoru mniej zdyscyplinowanych stylizacji wykańczania wnętrz. Styl boho to jeden z tych radosnych trendów, który wyraża się patchworkowym łączeniem różnych elementów, pozornie do siebie niepasujących materiałów, wzorów, czy kolorów. Łączy w sobie hipisowską wolność, beztroskę i swobodę cygańskiej bohemy. Zresztą od określenia "la bohème", czyli po francusku artystycznej cyganerii, żyjącej według swoich własnych zasad pochodzi nazwa stylu.

Jak łatwo zauważyć boho zdecydowanie nie jest stylem minimalistyczny. Ważna jest w nim wielość kolorów, tkanin, mebli w stylu vintage, naturalnych dodatków, takich jak gliniane, ratanowa, wiklinowe, czy kamienne ozdoby. To bogactwo i nagromadzenie różnych elementów oraz pozorny nieład. Jednak przy aranżacji wnętrza nie można sobie pozwolić na zupełną dowolność, bo dobrze zaaranżowane wnętrze ma jedynie wyglądać jakby autor kierował zupełną swobodą. Paradoksalnie tak bogaty styl wymaga szczególnego wyczucia i dyscypliny projektanta, by wszystko miało swoje miejsce, a podświadomie odczuwalne były pewne relacje między elementami wystroju. Zwłaszcza na poziomie podstawowej aranżacji mieszkania, warto zdać się na doświadczenie profesjonalnej firmy zajmującej się wykańczaniem pod klucz, bo taka ekipa remontowa zazwyczaj ma w swoim składzie doświadczonego architekta, który przed rozpoczęciem prac może zrobić kompleksowy projekt aranżacji wnętrza. Dobrze skomponowane wnętrze w stylu boho charakteryzuje się tym, że po pierwszym rzucie okiem wydaje się, że nic w nim do siebie nie pasuje. Jednak po ponownym przyjrzeniu się, albo nawet podświadomie widać pewne relacje między kolorami, wzorami, przedmiotami.

Elementy stylu boho zastosowaliśmy m. in. w naszej realizacji przy Miodowej 42

Przez lata boho, bo jest to styl, który bywał mniej lub bardziej popularny, ale swoje początki ma w latach 60. ubiegłego wieku, trochę złagodniał łącząc się ze stylem skandynawskim, przekształcając się w styl new boho. To bardziej złagodzona, oparta na umiarze i stonowanych kolorach wersja boho. Oryginalne, egzotyczne dodatki bywają łączone z nowoczesnymi i współczesnymi przedmiotami. A całość dodatków i elementów zdobiących bywa oparta na barwach ziemi, zgaszonych zieleniach, ciepłych odcieniach żółci i czerwieni. W tej nowszej wersji boho widoczny jest większy umiar i unikanie nadmiernej przesady.

 

JESTEŚMY DO TWOJEJ DYSPOZYCJI

home Proxa Your Home
      ul. Grzegórzecka 67C lokal U1A
      31-559 Kraków

telefon 730 923 991

mail biuro@proxa-yourhome.pl

doradca klienta

GRZEGORZ MAJDRA
doradca klienta
tel. +48 730 923 991
gmajdra@proxa-yourhome.pl

doradca klienta

PAWEŁ WNUK
doradca klienta
tel. +48 531 452 665
pwnuk@proxa-yourhome.pl

  • PROXA - Your Home

home Proxa Your Home
      ul. Osiedlowa 2A
      33-300 Nowy Sącz

telefon 530 399 900

mail biuro@proxa-yourhome.pl

architekt wnętrz

MACIEJ HRONOWSKI
architekt wnętrz
tel. +48 881 222 914
mhronowski@proxa.com.pl

doradca klienta

KONRAD KLIMEK
doradca klienta
tel. +48 530 399 900
kklimek@proxa.com.pl

  • PROXA - Your Home

Polityka prywatności
Realizacja: ImPress PR